Počátky Zoologické zahrady hlavního města Prahy sahají až do roku 1881, kdy k jejímu zřízení v novinách vyzval veřejnost hrabě Sweerts-Spork, a to k příležitosti sňatku prince Rudolfa a belgické princezny Štěpánky.
Trvalo dlouhých padesát let, než se zahrada poprvé otevřela, ovšem pouze jako staveniště zoologické zahrady, kde se nacházelo jen pár zvířat a Zoo Praha, jak ji známe dnes, se teprve rodila.
Zoo Praha v číslech
Pojďme ale zpět do současnosti. Zoo Praha se nachází v dolní části pražské čtvrti Troja v blízkosti Botanické zahrady. Její rozloha činí 60 hektarů, počet druhů se blíží číslu 700 a samotných zvířat je téměř 5 000. Zajímavostí je jistě skutečnost, že v roce 2007 byla pražská Zoo označena časopisem Forbes Traveler jako 7. nejlepší Zoo na světě. Tomu se nelze divit – nejen že celý areál je střižen v moderním duchu, ale i zvířatům se zde snaží poskytnout ty nejlepší a nejpřirozenější podmínky.
Zoo Praha se podílí na mnoha programech, které mají za úkol záchranu živočišných druhů nebo jejich návrat do přírody. Nejznámějším je asi kůň Převalského. Mezi nejpopulárnější zvířata zde patří gorilí rodinka v čele s obrovských samcem Richardem, varani a lachtani. Mně osobně nejvíc učarovaly žirafy s jejich nádherně plynulým pohybem.
Praktické informace
Je nutno pamatovat, že návštěva zoologické zahrady v Praze je záležitost na celý den, expozic je zde nespočetně a všechny jsou detailně popsány. Občerstvení v Zoo Praha není problém a ceny jsou odpovídající, ne však přemrštěné. Areálem pravidelně projíždí motorový vláček, ten je vhodný pro ty, kteří nemají tzv. v nohách a nebo chtějí zahradu profrčet, což by byla škoda. Vzhledem k tomu, že Zoo Praha se nachází ve víceúrovňovém terénu, postavili zde sedačkovou lanovku, kterou se dostanete do horní části zahrady. Tam se nachází dřevěná rozhledna, ze které máte Prahu jako na dlani.
Co to stojí?
Zahrada je otevřena celoročně, základní vstupné činí 200 Kč. Zoologická zahrada Praha jde ale návštěvníkům naproti a v ceníku má i celoroční vstupenky za cenu 700 Kč za 12 vstupů a další verze pro rodiny, děti, studenty a podobně. To stejné platí i pro jednorázové vstupenky.
Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!
Někdo cestuje, protože jeho cesta má určitý cíl, pevný bod na jejím konci. Skutečností ale je, že samotná cesta cílem je. Totéž platí pro žití. Žijme, abychom žili. Nepřežívejme. Na to je život moc vzácným darem.
Doporučuji návštěvu plánovat spíše na všední dny. Osobně mi přišlo, že o víkendu jsou ty zvířata nějaká schovaná :D A to nepočítám ty mraky lidí..