Pondělí, 6:20 ráno. Zvoní budík. To už je zase pondělí?! Víkendy už pořádně ani nevnímám, jak rychle to vždycky uteče. A jde se zase do práce a celý den prosedím v kanceláři. Kdybych se tak mohl sbalit a aspoň na chvilku vypadnout z toho blázince a pracovního stereotypu někam pryč, daleko od lidí. Klidně třeba do džungle!
Sníte také o tom, že všeho necháte a vyrazíte někam do divočiny, kde budete moci konečně pořádně vypnout, dobít baterky a vrátit se zpátky ke kořenům? Máte chuť se vypravit na expedici, kde se budete kochat nádhernou přírodou, překrásnou a divokou džunglí Amazonie, pozorovat a fotit úžasné ptáky, opice, kondory či různé druhy papoušků?
Tento článek slouží pouze jako doplnění a pokračování článku o jezeru Titicaca na území Peru, jelikož se toto jezero rozprostírá na území obou států, a tak jsem je chtěl zmínit oba. A taky proto, že jsem slíbil, že dokončím, jak dopadla naše cesta na Nový rok směrem do epicentra právě probíhajích pouličních nepokojů v Bolívii. Díky tomu má ale výjimečně spíše charakter vyprávění a tím pádem blogu než tipu na nějaké konkrétní místo se spoustou užitečných informací. Za ten prosím považujte předchozí článek, viz odkaz nahoře. Ale pojďme zpátky k tomu, co jsem v minulém článku nakousnul a nedořekl.
Jezero Titicaca je nejvýše položené komerčně splavné jezero na světě (a zaslouží si, nejen díky tomu, určitě o něco delší článek než normálně – aspoň budete mít nějaké čtení na víkend). Lovci senzací rádi vynechávají přídavná jména „komerčně splavné“, čímž se jezero rázem promění v nejvýše položené jezero na světě.