Když jsem viděl tyto útesy poprvé, kdysi někde na internetu, uchvátily mne. Tehdy jsem si řekl, že je musím vidět na vlastní oči. Neuběhla ani tak dlouhá doba a shodou pár okolností jsme už plánovali cestu.
Ponta de Sao Lourenço je nejvýchodnější část portugalského ostrova Madeira neboli Ostrova věčného jara. Výstupek ční do několik kilometrů dlouhého úzkého poloostrova, zakončeného dvěma ostrovy – Ilhéu da Cevada, na který lze dojít i pěšky, a Ilhéu do Farol, na kterém se tyčí maják.
Je to krásný kout ostrova, proto bych neváhal a při návštěvě Madeiry bych si ho rozhodně nenechal ujít. Vegetace je zde minimální, útesy strmé, atmosféru dolaďují hejna ještěrek a rozmanitých druhů ptactva, kterých je tu více než dost.
Treking se nachází nedaleko letiště v Santa Cruz. Pojedete směrem na Caniçal – kousek za tímto městem, směrem na východ, už se nachází cesta zakončená parkovištěm, kde odstavíte auto, případně kolo. Přes den je na parkovišti otevřená malá pojízdná buňka, kde si můžete zakoupit nějaké pití nebo něco rychlého k snědku.
Je zde spousta cedulí, jak se tu nechovat. Snad nemusím zmiňovat jen to nejzákladnější, jako vzít si s sebou vodu, nechodit sám, poněvadž útesy jsou zde strmé a kamenité, rozhodně nepodstupovat túru při dešti a silném větru, chodit po vyznačených trasách a spoustu jiných všeobecných informací a rad.
Treking je spíše lehký, záleží, kam až se budete chtít dostat, nám to zabralo asi 6-7 hodin i s delším focením při východu slunce. V tuto dobu tam nepotkáte téměř ani nohu, avšak při zpáteční cestě už sem tam podobně orientovaný turista byl spatřen, ale rozhodně to jako pod Eiffelovkou není. Pokud se dobře připravíte, hlavně dobré boty, určitě nebudete litovat. Naskytne se vám pohled na krásné okrové útesy, ponořené v Atlantickém oceánu.
Pokud se vám náš článek líbil, nejlépe nás odměníte jeho lajkováním a sdílením s vašimi přáteli nebo lajknutím naší stránky ŽivotNaCestách.cz na Facebooku. Děkujeme!