V minulých článcích jsme si představili belgická města Gent a Oostende, je tedy načase představit si Benátky severu, Bruggy.
Historické centrum města Bruggy, které je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO, obepínají hradby a příkop, které byly vybudovány v roce 1127. Díky bohaté obchodní historii tak bylo vybudováno neskutečně malebné město, které díky vodním kanálům opravdu připomíná italské Benátky.
Při procházení centrem narazíte na bezpočet kaváren, ze kterých se můžete kochat tím, co obyvatelé tohoto města vybudovali díky čilým obchodním stykům s Londýnem, Bergenem, Janovem a mnoha jinými významnými městy dnešní i minulé doby. Kolem roku 1500 měly Bruggy mezi 50 až 100 tisíci obyvateli.
Na náměstí Markt se nachází 83 metrů vysoká věž, která tvoří jeho hlavní dominantu.
Uprostřed náměstí Markt se nachází socha vůdců povstání, které vstoupilo do dějin pod názvem bruggská jitřní mše. Peter de Coninck a Jan Breydel vedli toto povstání proti nadvládě francouzského krále Filipa IV. Sličného. A úspěšně.
Bruggy na vodě
Nádherným zážitkem je projížďka na jednom z mnoha člunů. Proplujete spleť vodních kanálů, které tvoří řeka Reie. Podplujete pod řadou mostů, můstků, dokonce i pod domem, který je nad jedním z kanálů překlenut. Projížďku člunem centrem města rozhodně musíte absolvovat, neboť si tak uděláte lepší obrázek o tomto městě, z člunu jsou Bruggy ještě malebnější, než jak je vidí turista na souši.
Během plavby neminete kostel Panny Marie s jeho 122 metrů vysokou cihlovou věží. Ta je druhou nejvyšší v celé Belgii po katedrále v Antverpách. Toto nádherné město stojí za návštěvu!
Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!
Někdo cestuje, protože jeho cesta má určitý cíl, pevný bod na jejím konci. Skutečností ale je, že samotná cesta cílem je. Totéž platí pro žití. Žijme, abychom žili. Nepřežívejme. Na to je život moc vzácným darem.
3 komentáře u „Nejkrásnější město Belgie, Bruggy na vodě“